DUYURULARIMIZ
Mobilya Atölyesi Ürünlerii tıklayınız.
Demir Atölyesi ürünleri tıklayınız.
Ekmek Fırını atölyesi ürünleri tıklayınız.
Adliye Temizlik, Otopark ve Oto Yıkama İş Kolları devamı...

 
GENEL BiLGiLER


           Kanun, tüzük ,yönetmelik ve genelgelerde belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde hükümlüyü ıslah etmek, meslek sahibi yapmak, mesleği olanların mesleklerini korumak, geliştirmek, eğitmek ve topluma nitelikli birey olarak kazandırmaktır.
Konya Açık Ceza İnfaz Kurumumuz; Değişen, gelişen, sosyal, ekonomik ve kültürel şartlarda, çalışanlara iş girişimciliği ve iş yönetimini öğretmek, sürekli kalite bilincini yerleştirmek, çağdaş teknolojiyi kullanmak, kalitenin sürekliliğini ve gelişimini sağlayarak eğitim, üretim ve suçluyu ıslah prensibi yanı sıra iş ve çalışma faktörünün geliştirilmesinin de dayanağını teşkil eden bir infaz kurumudur.

Konumu :

           Konya Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Konya Merkez Karatay İlçesi,Sultan Veled Caddesi üzerinde olup; Doğusunda Akyurt alış veriş merkezi, batısında Karma İlköğretim okulu bulunmaktadır. Konya Cumhuriyet Başsavcılığına 7 km. uzaklıkta olup, Toplam 12.597 m2 arsa üzerinde 6530 m2 kapalı alanı olan, tek ve iki katlı yığma bina olarak yapılmıştır. Ceza İnfaz Kurumumuzun etrafı 3 metre yüksekliğinde ihata duvarı ile çevrili olup, duvar üzerinde caddeye bakan kısmı demir parmaklık, diğer kısımlar ise dikenli tel ile çevrilidir. Kurumumuz 1942 yılında B tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak hizmete açılmış. Daha sonra Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun hizmete açılmasıyla 1989 yılında Açık Ceza İnfaz Kurumuna dönüştürülmüştür. Ceza İnfaz Kurumumuz üç blok ve ön kısmında iki katlı olan idare binasından oluşmaktadır. A, B ve C bloklarda toplam 16 adet koğuş bulunmaktadır.
  
Kapasite ve Tipi :
Konıa Açık Ceza İnfaz Kurumunun kapasitesi 170 kişi kapasitelidir.

 
© 2013 - Konya Açık Ceza Infaz Kurumu
Webmaster:Ahmet ALTUN
s